Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/goldyildirimhote/public_html/kapadokya/system/library/document.php on line 69Notice: Undefined index: in /home/goldyildirimhote/public_html/kapadokya/index.php on line 136 Aktiviteler - Gold Yıldırım Hotels

Aktiviteler

Özel Turlar

Kapadokyada var olan turların dışında farklı deneyimler arıyorsanız size özel turlarla eğlenceli ve hoş zamanlar geçirebilir, Kapadokyanın tarihi dokusunda bulunmanın eşsiz zevklerini yaşayabilirsiniz.

Seramik Müzesi

Avanos binlerce yıldır çanak ve çömlekçiliğin merkezi olmuştur. Milattan önce ikinci çeyrek de Avanos, asurluların ticaret merkezi olmuştur. Daha sonrada Hititler Asurların yerini almıştır. Bazı teknik ve dizaynlar o zamandan bu zamana halen kullanılmaktadır. Bugün, en iyi seramik ve çiniler İstanbulda ve diğer büyük şehirlerde satılmaktadır. Geleneksel çanak ve çömlek yapılışını atölyelerde izleyebilir hatta kendinizde bu deneyimi yaşayabilirsiniz.

Halı Müzesi

Yörede yaşayan insanlar üzerlerine giydikleri kıyafetlerden evlerinde kullandıkları halı ve kilimlere kadar tüm ihtiyaçlarını kendileri üretmişlerdir.Öyle ki yün olarak ellerine aldıkları ürünü güzel kıyafetlere ve şiir gibi dokudukları hayallerini yansıttıkları halı ve kilimlere dönüştürmüşlerdir. Halen yörede bazı ev ve atölyelerde halı ve kilim dokumacılığı devam etmektedir.

Balon Turları

Kapadokyanın simgesi olan balon turları bölgenin eşsiz güzelliğini görmenin en etkili yoludur. Gökte ağır ağır süzülerek bölgenin eşsiz güzelliklerini görme imkânı bulabilirsiniz. Balonlar yaklaşık 1000 feet irtifaya çıkılarak gündoğumu ve genel Kapadokya manzarası seyredilir. Daha sonra vadi içlerine inilerek fotoğraf çekimleri için peri bacaları ve vadi manzaraları sunulur. İnişte şampanyalı bir kutlama yapılarak uçuş hatırası olarak yolculara uçuş sertifikası hediye edilir.

Türk Gecesi

Anadolunun farklı bölgelerinden derlenen halk dansları, yerel halkların günlük yaşam ve kültürel zenginliklerini yansıtmaktadır. Ekip ruhu ile kişisel beceri oluşturduğu ritim ve sistem, renk ve müzik uyumu ile dansları dönüşür. Zengin kültürümüzden bazı örnekler vardır :"Türk Gecesi" geleneksel müzik töreni, halk dansları (folklor), animasyonlar ve dansöz gösterisi.

Şarap Tadım

Ürgüp, Avanos v.s. adı altında minimize etsek de bölgenin müthiş iklimi verimli üzüm bağları ve tarihsel bir bilgi birikimi ile şarapçılıkla birleşmiş. Civarda irili ufaklı birçok tesis ve birkaç büyük fabrika bulunuyor ve hepsi satış sahasında yasalarımız dahilinde tadım yaptırıyor. Mutlaka ülkemizin güzel üzümlerinden üretilen Nevşehir şaraplarını tadabilir ve satın alabilirsiniz. Biz marka/mekan vermeyelim. Bir turizm klasiği olan peri bacası şişesinden de alıp, içmemecesine saklayabilirsiniz.

Derviş Semah

Sema, sembolik olarak, kâinatın oluşumunu, insanın âlemde dirilişini, Yüce Yaratıcıya olan aşk ile harekete geçişini ve kulluğunu idrak edip “İnsan- ı Kâmil” e doğru yönelişini ifâde eder. Sema eden canlara Semazen denilmiştir. Mevlevilikte dönmek tabiri yoktur. Mevleviler Sema eder. Her tarikatın zikir ederken (Allahı anarken) kendilerine özgü bürhanları vardır. Mevleviliğin de bürhanı Sema dır.

Yürüyüş Turları

Doğanın bize sunmuş olduğu tüm güzelliklerini seyretmek ,onlara dokunmak...Doğada oksijen solumak amacıyla yapılan yürüyüşler, her zaman yeni keşifler için ilham kaynağı olmuştur. Ülkemizin her parçası farklı bir güzelliğe sahiptir ancak bazı kısımları ve Kapadokya önde olduğunu anlatmaya cümleler yetmez.Keşfetmek için,sizleri davet ediyoruz.

Bisiklet Turları

Tarihi zenginliklere sahip vadiler etrafında bisiklet festivalleri için konak konumda olmuştur . Kapadokya bisiklet turu olağanüstü zevkli ve heyecanlı olacaktır.

Günlük Kapadokya Turları

Sizler için hazırladığımız günlük turlarımıza katılabilir Kapadokyanın tarihi dokusunu yakından inceleyebilirsiniz.

Özel Gün Planlama

Sizin için özel günlerinizi Kapadokyanın eşsiz ortamında unutulmaz anılara dönüştürmemizi ister misiniz?

Binicilik

Araçların giremediği patika yollarda vadi uzantılarında, yemyeşil köy bağları arasında gezinirken, bu keşfi at sırtında yapmaya ne dersiniz? Çok iyi bir binici olmanıza gerek yok, hatta bu ilk deneyiminiz olabilir. Uzman rehberler size hatta çocuklarınıza liderlik ederken siz de, Kapadokyanın gizli yollarını keşfetmeye devam edeceksiniz. At turlarına saatlik yâda günlük katılabilirsiniz…

ATV Turu

ATV motor safari günümüzün sıkıcı dünyasından kopup, heyecan yaşamak isteyenlerin vazgeçilmezidir. Eşsiz manzaralı Kapadokya bölgesini keşfetmek, inişli çıkışlı tozlu topraklı parkurlarda bir serüven yaşamak, doğa ile bütünleşip asfalt yollardan ve kalabalıktan uzakta, çamların yeşili, gökyüzünün mavisi, dağların morluğu ve peri bacalarının kızıl örtüsü içerisinde hem gözlerinizi hem de ruhunuzu dinlendirmek için yapılan günübirlik gezi ve turlardır.